Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Poniedziałek    18 grudnia 2017 imieniny obchodzi: Laura, Bogusław, Gracjan  
szukaj
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
  

 
Online: 5 odwiedzin: 2130694
  
Złote Gody

 

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.”
K.I. Gałczyński

01 października 2016r. w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Kurowie odbyła się niezwykle podniosła i wzruszająca uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Haliny i Czesława Gralak. Tak jak przed laty, najpierw rozległy się dźwięki "Marsza Mendelssohna", potem do Dostojnych Jubilatów oraz gości obecnych na uroczystości zwróciła się z przemówieniem gospodyni spotkania - Kierownik USC Ewelina Sulej, która podkreśliła, że dobre, szczęśliwe i przykładne małżeństwo jest wspólną zasługą zarówno żony jak i męża. Nie mogło zatem zabraknąć podziękowań złożonych sobie wzajemnie przez Jubilatów. 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego czyli Złote Gody to jubileusz niezwykły, to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swej rodziny założonej przed pół wiekiem Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wójt Gminy Stare Kurowo Pan Wiesław Własak dokonał aktu dekoracji i skierował pod adresem Dostojnych Jubilatów słowa uznania i podziękowania za godne, długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. "Nie ukrywam, że jestem wzruszony, patrząc na Was i widząc łzy w oczach" - powiedział.
Po części oficjalnej były życzenia, kwiaty, upominki od Wójta Gminy oraz Kierownika USC oraz tradycyjna lampka szampana z pięknie odśpiewanym „Sto lat”. Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci i wnuków. Niech Wasza miłość pozwoli na stawianie kolejnych kroków i wspólną wędrówkę ku szczęściu. Życzymy Państwu, aby to wyjątkowe uczucie nigdy nie wygasło, wręcz przeciwnie, niech rozpala się na nowo każdego dnia.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2017 Stare Kurowo. All rights reserved.