Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Poniedziałek    18 grudnia 2017 imieniny obchodzi: Laura, Bogusław, Gracjan  
szukaj
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
  

















 
Online: 5 odwiedzin: 2130714
  
INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU WSPARCIA RODZIN WIELODZIETNIYCH

 

Informacja

Dotycząca Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym  Kurowie informuje, iż w dniu 16 lipca 2015 r. weszła w życie uchwała Nr VII.49.2015 Rady Gminy Stare Kurowo z dnia 29.06.2015 r. w sprawie przyjęcia Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych na terenie Gminy Stare Kurowo.

Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę zamieszkałą na terenie gminy Stare Kurowo (także rodziną zastępczą), składającą się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Program ma na celu  promowanie modelu rodziny z dziećmi i pozytywnego wizerunku Rodziny Wielodzietnej, wzmacnianie i wspieranie sytuacji finansowej Rodzin Wielodzietnych, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

Realizacja powyższych celów nastąpi poprzez:

1)    umożliwienie dzieciom Rodziny Wielodzietnej korzystania ze świadczeń Publicznego Przedszkola w Starym Kurowie, wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego poprzez zastosowanie całkowitego zwolnienia z opłat za nauczanie, wychowanie i opiekę, prowadzone w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, ustalonym przez organ prowadzący,

2)    obniżenie opłat za wyżywienie w Publicznym Przedszkolu w wysokości 30% miesięcznie, z wyłączeniem rodzin korzystających z dożywiania w ramach programu „Pomoc Państwa w Zakresie Dożywiania”,

3)    obniżenie opłat za dożywianie w szkołach podstawowych i gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Stare Kurowo w wysokości 30 % miesięcznie, z wyłączeniem rodzin korzystających z dożywiania w ramach programu „Pomoc Państwa w Zakresie Dożywiania”,

4)    obniżkę na zakup biletów na imprezy kulturalno-oświatowe płatne organizowane na terenie Gminy Stare Kurowo w wysokości 30%.

W sprawie objęcia pomocą rodzin wielodzietnych w postaci zapewnienia zniżek, mogą włączyć się inni przedsiębiorcy i instytucje nie będące jednostkami organizacyjnymi gminy działające na terenie gminy Stare Kurowo na podstawie zgłoszonych przez nich deklaracji. Wykaz aktualnych partnerów programu będzie publikowany na stronie internetowej Gminy Stare Kurowo. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z ulg jest Karta Dużej Rodziny przyznawana każdemu członkowi rodziny wielodzietnej.

Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek o jej przyznanie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Kurowie przy ul. Kościuszki 77/4 w godz. od 730 do 1530. Bliższe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej lub pod nr tel. 95 78-19-580.

 

 

 

 

 

Wykaz firm/instytucji udzielających zniżek na swoje usługi w ramach Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Stare Kurowo:

 

1.     Publiczne Przedszkole w Starym Kurowie:

·        całkowite zwolnienie z opłat za nauczanie, wychowanie i opiekę dzieci, prowadzone w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, ustalonym przez organ prowadzący

 

·        obniżenie opłat za wyżywienie dzieci w wysokości 30% miesięcznie,               z wyłączeniem rodzin korzystających z dożywiania w ramach programu „Pomoc Państwa w Zakresie Dożywiania”

 

2.     Szkoła Podstawowa w Starym Kurowie i Nowym Kurowie:

·        obniżenie opłat za dożywianie dzieci dla których organem prowadzącym jest Gmina Stare Kurowo w wysokości 30 % miesięcznie, z wyłączeniem rodzin korzystających z dożywiania w ramach programu „Pomoc Państwa w Zakresie Dożywiania”

 

3.     Gimnazjum w Starym Kurowie:

·        obniżenie opłat za dożywianie dzieci, dla których organem prowadzącym jest Gmina Stare Kurowo w wysokości 30 % miesięcznie, z wyłączeniem rodzin korzystających z dożywiania w ramach programu „Pomoc Państwa w Zakresie Dożywiania”

 

4.     Obniżka na zakup biletów na imprezy kulturalno-oświatowe płatne organizowane na terenie Gminy Stare Kurowo w wysokości 30%.

 

5.     F.H. Kwiaciarnia-Ogrodniczy Danuta Drewniak w Starym Kurowie,                          ul. Kościuszki 58:

·        5% zniżki na wszystkie zakupione towary z wyjątkiem towarów przecenionych i promocyjnych

6.  Punkt Apteczny CARBEA ul. Kościuszki 34b, 66-540 Stare Kurowo

·        10 % zniżki na leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeziębienie, przeciwkaszlowe, materiały opatrunkowe (bandaże, opaski, plastry, kompresy), środki do dezynfekcji, rękawiczki.

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2017 Stare Kurowo. All rights reserved.