Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Sobota    19 stycznia 2019 imieniny obchodzi: Marta, Henryk, Mariusz  
szukaj
Informator
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
  

 
Online: 4 odwiedzin: 2745283
  
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ !

Zapraszamy do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Można starować   w dwóch kategoriach: indywidualnej i  grupowej. Swój udział należy zgłosić do 23 marca 2015 r., do godz. 20:00. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 29 marca 2015 o godz.11:00   w kościele Parafialnym w Starym Kurowie.

Celem organizowanego konkursu  przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Kurowie, Parafię Rzymsko-Katolicką   w Starym Kurowie oraz Wójta Gminy Stare Kurowo jest m.in. popularyzowanie i kultywowanie tradycji, zwyczajów  wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki oraz znaczenia  palmy w obrzędowości ludowej oraz przekaz wartości i tradycji świątecznej  w rodzinie.

W konkursie można wziąć udział w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej (rodziny, reprezentacje szkół, świetlic wiejskich lub instytucji). Warunkiem jest, aby palma była wykonana własnoręcznie, techniką dowolna          z zachowaniem formy przestrzennej, z tradycyjnych materiałów, tj.: żarnowca, bukszpanu, borowiny, wierzby, suchych kwiatów, bibuły, wstążek, wydmuszek itp.

Jury, oceniając prace, będzie brało pod uwagę: zgodność  z regulaminem konkursu, wykorzystanie tradycyjnych technik wykonania palmy, pomysłowość, inwencja twórcza uczestników konkursu, dobór odpowiednich materiałów   i elementów zdobniczych, wielkość i bogactwo użytych materiałów, samodzielność i estetykę wykonania pracy.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Kultury do 23 marca 2015.  Palmy należy dostarczyć do Kościoła Parafialnego w Starym Kurowie w dniu 24 i 25 marca w godz. od 16:00 do 17:00. Prace powinny być oznaczone twardą  metryczką mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika ( w przypadku dzieci również imię  i nazwisko opiekuna), adres.

Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego prac.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas mszy w Kościele Parafialnym w Starym Kurowie              w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 o godz. 11:00.

 

Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

1.    Organizator konkursu:

·         Gminny Ośrodek Kultury w Starym Kurowie

·         Parafia Rzymskokatolicka w Starym Kurowie

·         Wójt Gminy Stare Kurowo

 

2.  Cele konkursu:

·         Popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą;

·         Pogłębienie wiedzy  na temat symboliki oraz znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;

·         Stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Stare Kurowo własnych pomysłów i technik wykonanie palm wielkanocnych oraz form ich zrobienia;

·         Rozbudzenie inwencji twórczych;

·         Przekaz wartości i tradycji świątecznej w rodzinie;

·         Integracja społeczności lokalnej.

3.  Zadanie konkursowe  i warunki udziału:

·         Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież przedszkolna, szkolna oraz osoby indywidualne, które mają pomysł na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej palmy wielkanocnej;

·         Prace do konkursu można zgłaszać w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej (tutaj reprezentacje rodzin, szkół, świetlic wiejskich, instytucji  itp.)

·         Jedna palma może być zgłoszona do jednej kategorii;

·         Uczestnicy mogą zgłosić  nie więcej niż dwie palmy;

·         Palma powinna być wykonana własnoręcznie dowolną techniką z zachowaniem formy przestrzennej;

·         Materiał do wykonania palmy: żarnowiec, bukszpan, borowina, wierzba (tzw. bazie), suche kwiaty, liście, krepa, bibuła, wstążka, wydmuszki, itp.;

·         Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem,        a w szczególności: gotowe palmy wielkanocne, wykonane ze sztucznych gotowych materiałów      i elementów ozdobnych.

4. Miejsce i termin składania zgłoszeń:

·         Swój udział w konkursie należy zgłosić osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Kurowie lub e-mailem:  gok.stk@gmail.com  z dopiskiem ,, Palma Wielkanocna”  lub telefonicznie 95 76 15 019, 510 194 918 w terminie do 23 marca 2015 r.

·         Zgłoszone na konkurs prace należy dostarczyć do Kościoła Parafialnego w Starym Kurowie w dniu 24 i 25 marca w godz. od 16:00 do 17:00.  Prace powinny być oznaczone twardą metryczką mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika , wiek,         (w przypadku dzieci również imię   i nazwisko opiekuna), adres.

5. Ocena prac:

·         Oceny prac dokona 26 marca 2015 r. specjalnie powołana komisja.

Jury, oceniające prace, będzie brało pod uwagę:

·         Zgodność z regulaminem konkursu,

·         Wykorzystanie tradycyjnych technik wykonania palmy,

·         Pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu,

·         Dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych,

·         Wielkość i bogactwo użytych materiałów,

·         Estetykę wykonania pracy.

6. Nagrody:

·         W konkursie zostaną przyznane dwie pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach oraz wyróżnienia (o liczbie wyróżnień zadecyduje jury).

7. Kontakt:

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Kurowie ul. Żymierskiego 8, 66-540 Stare Kurowo, gok.stk@gmail.com  Tel. 95 76 15 019, 510 194 918

W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2019 Stare Kurowo. All rights reserved.