Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Sobota    19 stycznia 2019 imieniny obchodzi: Marta, Henryk, Mariusz  
szukaj
Informator
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
  

 
Online: 7 odwiedzin: 2745400
  
Siłownia plenerowa - otwarcie już wkrótce!

SIŁOWNIA PLENEROWA W STARYM KUROWIE

 

Już wkrótce mieszkańcy naszej Gminy będą mieli możliwość korzystania z siłowni plenerowej usytuowanej obok Orlika przy ulicy Świerczewskiego. Sprzęt został już zamontowany, aktualnie trwają prace polegające na utwardzeniu podłoża w celu zwiększenia komfortu podczas korzystania z urządzeń.

  

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego. Treningi na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu. Ćwicząc w siłowni zewnętrznej szybciej spalimy kalorie i poprawimy kondycję.

 

Sprawdź, na jakich urządzeniach będziesz mógł ćwiczyć w Starym Kurowie i jak wpływają one na poszczególne partie ciała. Poznaj inne zalety siłowni plenerowych!

 

Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Wykonując ćwiczenia zgodnie z instrukcją poszczególnych maszyn, z pewnością wzmocnisz mięśnie całego ciała.

 

Pomoc na realizację zadania przyznana została w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Dofinansowanie wynosi 80% kosztów netto inwestycji. Wkład własny pochodzi ze środków budżetu gminy w ramach Funduszu Sołeckiego wsi Stare Kurowo.

 

Jakie urządzenia zamontowane zostały w Starym Kurowie?

Sprzęty, które wchodzą w skład siłowni, dostosowane są zarówno dla młodzieży, dorosłych i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców. Ułatwieniem dla osób początkujących są instrukcje opisujące prawidłowy sposób korzystania ze sprzętu (znajdują się na każdej maszynie).

Koło obrotowe

Funkcje: wzmocnienie stawów nadgarstków, łokci, ramion i bioder, wzmacnia je i poprawia ich elastyczność. Wpływa na popraw wydolności serca i płuc.

 

Biegacz

funkcje: wzmocnienie stawów nadgarstków, łokci, ramion i bioder. Poprawa wydolności serca i płuc. Wzmacnia mięśnie i stawy nóg oraz poprawia zmysł równowagi ciała. Biegacz redukuje tkankę tłuszczową.

 

Twister

Funkcje: wzmocnienie stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha oraz lędźwiową część kręgosłupa, poprawia kondycję ruchową, poprawa wydolności serce i płuc. Odpowiednie dla ludzi z bólami pleców odcinka krzyżowo-lędźwiowego.

 

Ławka

Funkcje:  wzmocnienie mięśni skośnych i prostych brzucha, poprawa wydolności serce i płuc.

 

Poręcze równoległe

Funkcje:  poprawa siły i elastyczności rąk, obręczy barkowej, poprawa koordynacji ciała, wzmacniają mięśnie ramion i brzucha, poprawiają kondycję mięśniową pleców, aktywizują wszystkie partie mięśniowe w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Odpowiednie dla ludzi z bólami pleców, ramion i barków.

 

Drążek

Funkcje: poprawa siły i elastyczności górnych kończyn, obręczy barkowej, poprawa koordynacji ciała. Odpowiednie dla ludzi z bólami pleców, ramion i barków.

 

Orbitrek

Funkcje: wzmocnienie mięśni dolnej i górnej części nóg, pośladki, mięśnie brzucha, klatki piersiowej, grzbietu, obręczy barkowej i ramion. Poprawa wydolności serca i płuc.

 

Surfer

Funkcje: wzmocnienie mięśni nóg, pasa biodrowego i mięśni ramion. Poprawa wydolności serca i płuc.

 

Prasa nożna

Funkcje: wzmocnienie mięśni kończyn dolnych, poprawa ruchomości stawów kolanowych i biodrowych. Poprawa wydolności serca i płuc.

 

Rider

Funkcje: wzmocnienie mięśni ramion, górnej partii pleców oraz nóg.

 

Wyciąg górny - buduje i wzmacnia mięśnie barków, ramion i górnych partii pleców. Wskazane dla osób z bolącymi stawami kończyn górnych oraz z bólami pleców.

 

Maszyna do wyciskania

Funkcje: wzmocnienie mięśni klatki piersiowej, ramion i barków. Poprawa wydolności serce i płuc.

 

Zalety korzystania z siłowni plenerowych

 

1. Siłownie plenerowe są darmowe i dostępne dla każdego.

2. Nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na lepszy stan zdrowia i poprawę układu krążenia.

3. Korzystając z siłowni można wzmocnić kondycję fizyczną i odporność a także poprawić koordynację ruchową.

4. Przeprowadzono badania, które dowodzą, że ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści, niż wewnątrz zamkniętego pomieszczenia. Lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i szybciej redukuje tkankę tłuszczową.

5. Trening siłowy na dworze redukuje stres. Wpływa na to obecność koloru zielonego, który uspokaja i łagodzi nerwy.

6. Dobrze wykonane ćwiczenia w siłowni plenerowej mogą mieć formę rehabilitacji.
 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2019 Stare Kurowo. All rights reserved.