Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Niedziela    17 grudnia 2017 imieniny obchodzi: Olimpia, Łukasz, Jolanta  
szukaj
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
  

 
Online: 1 odwiedzin: 2129893
  
Europa da się lubić!

EUROPA DA SIĘ LUBIĆ!

Pod takim hasłem młodzież Gimnazjum zorganizowała 16 maja happening w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. Był to element akcji profrekwencyjnej, mającej na celu zachęcenie społeczności lokalnej do uczestnictwa w wyborach. Do udziału w przedsięwzięciu młodzież zaprosiła swoich młodszych kolegów z klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy. W ramach przygotowań każda klasa wylosowała jedno państwo należące do UE. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie plakatów informacyjnych o tych państwach oraz piosenki w języku tego państwa. Miało być jednak barwnie i kolorowo. Młodzież przeszła w barwnym korowodzie (flagi, barwy państw, balony, plakaty profrekwencyjne) do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie każda klasa się zaprezentowała.

Było kolorowo, wesoło, a wszystko służyło przybliżeniu młodzieży i przybyłym mieszkańcom (wśród których były władze gminy i radni) kultury, zwyczajów różnych narodów. Rada rodziców przygotowała dla młodzieży „Piknik pod niebieską chmurką”- niebieską, bo było to spotkanie europejskie, ale także sprzyjała nam pogoda. W drugiej części spotkania odbył się finał konkursu wiedzy o krajach europejskich, a potem… potem były występy gimnazjalistów. Szkolny teatr „Trema” zaprezentował uwspółcześnioną wersję „Balladyny”, natomiast  kabaret „Malowane wróble” przedstawił skecze nawiązujące do śródziemnomorskiej tradycji europejskiej.

Przedsięwzięcie przygotowały posłanki na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2014: Klaudia Bury oraz Kinga Lewandowska, wspierane przez koleżanki z zespołu „Młodzi głosują”: Anię Cząstkę, Karolinę Skorupską oraz fotoreporterkę Paulinę Kulczycką. Młode posłanki zasiądą w ławach sejmowych już 1 czerwca, gdzie będą reprezentować nasze województwo z dwunastoma posłami z innych szkół. Klaudia Bury została także zakwalifikowana do udziału w projekcie "Debatuj u Prezydenta o 25-latach wolnej Polski!" w dniach 7-9 czerwca 2014r. W debacie weźmie udział 7 młodych ludzi – uczniów, którzy biorą udział w tegorocznych edycjach projektów „Młodzi głosują” i „Sejm Dzieci i Młodzieży”. Debata będzie okazją do przedstawienia dorosłym punktu widzenia młodzieży na to, co wydarzyło się w trakcie ostatniego 25-lecia w Polsce. Debata zostanie poprzedzona warsztatem przygotowującym, poprowadzonym przez trenerów CEO.

Zorganizowanie happeningu w GOK-u było możliwe dzięki zgodzie i wsparciu pani dyrektor ośrodka Magdalenie Szydełko oraz panu Dariuszowi Gawryłkowiczowi, który przygotował salę oraz sprzęt nagłaśniający.

19 maja w Gimnazjum zostały przeprowadzone młodzieżowe wybory „Młodzi głosują”, wyniki przesłaliśmy do CEO.

Impreza była udana i na pewno w przyszłości ją powtórzymy.

Zespół projektu „Młodzi glosują”

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=y3XXmPLE88I

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2017 Stare Kurowo. All rights reserved.